Wodny trekking: Drzewiczka na pograniczu

To był bardzo wymagający test rzeczny! Gdy sprawdzaliśmy Drzewiczkę pod koniec czerwca, miała całkiem sporo wody. Dwa tygodnie później poziom wody był o ok. 20 cm niższy. Niektóre fragmenty rzeki trzeba było zatem pokonać… pieszo. Na innych czekały nas przenoski ponad powalonymi do wody drzewami.

Drzewiczka to jedna z najbardziej malowniczych i zaskakujących rzek w Polsce, na której można trafić na liczne zwałki drzewne, płycizny, ale także głębsze miejsca z rwącym nurtem. WIększość uczestników skończyła trasę w Nieznamierowicach przy progu rzecznym, inni zdecydowali się płynąć do Odrzwołu i zostać na noc, aby dopłynąć do Nowego Miasta nad Pilicą. Ostatecznie zakończyliśmy przygodę w Żdżarkach – rwący i kręty nurt na ostatnim odcinku wymagał ciągłęgo manewrowania, zdecydowaliśmy zatem nie płynąć ostatnich czterech kilometrów.

W Odrzywole niektózy spróbowali swoich sił w pływaniu na deskach SUP. Spływ na deskach SUP został dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO oraz budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach programu Mazowsze Lokalnie realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie SOKIAL oraz Fundację Fundusz Współpracy.

Skip to content